Znane vse evropske države udeleženke za svetovni prvenstvi na Poljskem in v Italiji

Tudi s pomočjo Sebastjana Mavriča je Hrvaški uspelo
Tudi s pomočjo Sebastjana Mavriča je Hrvaški uspelo

Danes se je končal tretji, zadnji krog kvalifikacij za svetovni prvenstvi pri ženskah in moških. Slovencem se žal ni izšlo, saj so po porazu s Srbijo osvojili drugo mesto v svoji skupini. Med drugo uvrščenimi ekipami pa so končali na tretjem mestu. Najboljši drugi so bili Francozi, ki so v Parizu zadnji dan izgubili z Belgijo s 3:2 in tako končali tekmovanje s sedmimi točkami. Pri moških na svetovno prvenstvo iz Evrope, poleg že uvrščenih ekip Poljske, Italije in Rusije, potujejo še zmagovalci vseh skupin: Bolgari, Srbi, Nemci, Belgijci in Finci. Kot že zapisano se jim bo na Poljskem kot najboljša drugo uvrščena ekipa pridružila še Francija.

Pri ženskah so bile iz Evrope na prvenstvo že uvrščene ekipe Italije, Rusije in Nemčije. Zmagovalke skupin so postale reprezentance Turčije, Azerbajdžana, Belgije, Hrvaške in Bolgarije. Pri dekletih sta si nastop na prvenstvu v Italiji zaslužili dve drugi najboljši ekipi. To sta postali Srbija in Nizozemska. Prvenstvo bo v Italiji potekalo od 23. septembra do 12. oktobra 2014. Ena izmed skupin bo igrala v bližnjem Trstu.

Naj omenimo, da je s hrvaško reprezentanco tudi na tem turnirju v vlogi statistika sodeloval Sebastjan Mavrič.

955 ogledov skupaj 2 ogledov danes