Šport invalidov dobiva novo športno dvorano

V Braslovčah bo v soboto praznično
V Braslovčah bo tudi v soboto praznično

V soboto, 27.12.2014, bodo v Braslovčah slavnostno odprli novo športno dvorano, ki bo namenjena športu invalidov in tudi vsem ostalim. 

Otvoritev prvega športnega centra za invalide v Braslovčah, ŠCI Partizan Braslovče. lahko štejemo za pomemben mejnik v razvoju odbojke sede v Sloveniji. Ureditev centra, v katerem bo domovala slovenska odbojka sede, so podprli Športna zveza Braslovče, Zveza za šport invalidov Slovenije – Paraolimpijski komite (ZŠIS – POK) in Odbojkarska zveza Slovenije, sicer pa gre za pretežno lastno investicijo s pomočjo sponzorskih in donatorskih sredstev, vredno več kot 200.000 evrov.

Naj ob tem omenimo, da je bila ženska odbojkarska reprezentanca Slovenijev v odbojki sede proglašena za najboljšo žensko ekipo športa invalidov v letu 2014.

V komisiji za odbojko sede pri OZS so predesdnik Branko Mihorko, predstavnica igralcev Jana Ferjan, predstavnik trenerjev Simon Božič, Marko Zupančič in predstavnik sodnikov Peter Končnik, član DOS Gorenjske.

2094 ogledov skupaj 2 ogledov danes
fb-share-icon