Slovenke boljše od domačink

slovenska kadetska reprezentanca
Prekinjen niz in zmaga proti domacinkam
(foto fivb.org)

Slovenke so po štirih zaporednih porazih danes uspele premagati domačo izbrano vrsto s 3:2.

Kljub vodstvu z 2:0 v nizih, so domačinke v nadaljevanju uspele izenačiti na 2:2. V odločilnem petem nizu pa so naše igralke vodile vse od začetka in niz suvereno dobile s 15:6. Pri naših so bile najučinkovitejše Markovič Nina z 20 točkami, Ščuka Lana (16) in Mihevc Katja (14). Pri domačinkah je bila najbolj razpoložena v napadu Chaymon Jiraporn z 19. točkami. Naše se bodo za končno 13. mesto pomerile s Portorikom, ki je danes premagal Egipt s 3:1.

V današnjih polfinalnih obračunih se bodo pomerile Brazilija in ZDA ter Kitajska in Peru. Tako se bo prvič po letu 1999 zgodilo, da nobena evropska reprezentanca ne bo med nosilkami medalj.

Velja še omeniti, da sta v polfinalu dve reprezentanci iz “naše” skupine. Eno izmed njih (ZDA) so Slovenke premagale v prvi tekmi turnirja. Prav tako je med najboljšimi štirimi ekipa iz Peruja, ki je naše izločila na poti v boje za medalje.