Navodila SK ZOSS – MALA ODBOJKA

mini volleySporočam vam odgovor na vprašanje glede male odbojke.

Glede na vprašanje, ki smo ga dobili na SK ZOSS, smo kontaktirali s predsednikom Strokovnega sveta OZS in skupna ugotovitev je:

VPRAŠANJE:

Igralca iz con 2 in 4 v mali odbojki lahko napadata “z mreže”, kar pomeni, da sta igralca prve linije. Za tak konkreten primer zanima trenerja, če imajo lahko ob servisu svoje ekipe vsi trije dvignjene roke. Se pravi, da se skupaj postavijo vsi trije igralci v polju in dvignejo roke.

ODGOVOR SK ZOSS:

Servis izvaja igralec cone 1. Ostali igralci (igralci cone 2, 3 in 4) ne smejo zakrivati leta žoge proti nasprotni ekipi. Igralca cone 2 in cone 4 ne smeta stati ob mreži z dvignjenimi rokami in ne tesno skupaj z igralcem cone 3.
Igralca cone 2 in 4 (ekipe, ki servira) tudi ne smeta stati z dvignjenimi rokami ob servisu svoje ekipe, kjerkoli drugje v igrišču.
Igralci cone 2,3 in 4 se ob servisu ne smejo premikati.

Prosim, da sodniki to obvestilo natisnejo in ga imajo s sabo na tekmah male odbojke, kjer sodijo ali pišejo zapisnik. Prosim tudi, da o tem navodilu obvestite sodnike – začetnike pred vsakim turnirjem.

Strokovna komisija ZOSS

3473 ogledov skupaj 4 ogledov danes
fb-share-icon