Slovenija : Brazilija 1:3 (15, -19, -11, -15)

Reprezentantke Dominikanske republike so naslednji nasprotinik naših deklet (foto fivb.org)
Reprezentantke Dominikanske republike so naslednje nasprotnice naših deklet (foto fivb.org)

Slovenske kadetinje so se v tretji tekmi na svetovnem prvenstvu pomerile z reprezentanco Brazilije.

Prvi niz so naša dekleta zaključila v svojo korist z gladkih 25:15. Brazilke pa so po precej boljši igri v drugem nizu rezultat izenačile na trenutnih 1:1. Drugi niz so namreč dobile s 19:25. Brazilke so v tretjem nizu še stopnjevale tempo in ga zaključile s 25:11. Naše so po slabem začetku v 4. nizu tekmice vseskozi lovile, se jim približale na tri točke zaostanka, a v končnici so zablestele Brazilke in dobile tudi 4. niz s 25:15.

Po prvem porazu Slovenija s šestimi točkami zaseda 3. mesto, 2. mesto je zasedla reprezentanca ZDA, pravtako s šestimi točkami, Brazilke pa so se s to zmago zavihtele na vrh skupine C. Zadnja tekma Slovenije proti Dominikanski republiki bi lahko našim dekletom prinesla 2.mesto v skupini, vendar imajo Američanke relativno lahko delo, saj se bodo pomerile z zadnjeuvrščeno Alžirijo.

Rezultati po skupinah (vsi krogi, statistika, foto).

1151 ogledov skupaj 10 ogledov danes

Dodaj odgovor