Janko Plešnik v finalu paraolimpijskih iger v Riu

Plešnik med finalno tekmo v Riu 2016
Plešnik med finalno tekmo v Riu 2016

Pred dnevi so se končale tudi paraolimpijske igre v Riu. V sedeči odbojki je Slovenija imela tokrat dva predstavnika med uradnimi osebami. Peter Končnik je na odbojkarskem turnirju opravljal delo sodniškega delegata. Še posebej pa bodo te igre ostale v spominu Janku Plešniku. Slovenski mednarodni sodnik za sedečo odbojko je namreč v Riu vodil moško finalno tekmo med Iranom in Bosno in Hercegovino. Olimpijski zmagovalci so postali igralci Irana, ki so v finalu s 3:1 premagali svoje nasprotnike. Tretje mesto v moški konkurenci je osvojil Egipt.

Pri ženskah so prvakinje postale igralke ZDA. V finalu so z gladkih 3:0 (12, 12, 18) premagale Kitajsko. Domačinke so osvojile bron.

Posnetek finalne tekme, ki jo je sodil Janko Plešnik, si lahko ogledate TUKAJ.

 

1707 ogledov skupaj 2 ogledov danes