Igralo se je v sede

Aprila so ljubitelji odbojke sede lahko uživali v kar dveh turnirjih. Oba sta se odvijala v Braslovčah, kjer so ekipe lahko preizkusile svojo odbojkarsko srečo in znanje na čisto novem parketu v tamkajšnji prenovljeni telovadnici.

Mednarodni turnir v sedeci odbojki, Braslovce, Apr 2015

Prvi (mednarodni) turnir pod imenom »MEDNARODNI TURNIR MAXI 2015«,  se je odvijal 11. in 12. aprila. Poleg slovenske reprezentance, so se turnirja udeležili še reprezentanci Hrvaške in Madžarske. Slovenke so brez težav osvojile 1. mesto brez enega izgubljenega niza.

Na fotografiji sodelujoče ekipe ob nagovoru župana Braslovč in generalnega sekretarja OZS Gregorja Humerce. Med gledalci pa ni manjkal niti Peter Končnik; član DOS Gorenjska, delegat/kontrolor sedeče in dvoranske odbojke.
Na fotografiji sodelujoče ekipe ob nagovoru župana Braslovč, Branimirja Strojanška ter generalnega sekretarja OZS, Gregorja Humerce. Med gledalci ni manjkal niti Peter Končnik; član DOS Gorenjske, delegat/kontrolor sedeče in dvoranske odbojke.

Rezultati turnirja po setih:

11.4. 2015:

–          SLO: HUN 3:0 (14, 20, 23)

–          CRO : HUN 1:3 (-19, 22, -12, -17)

–          SLO : CRO 3:0 (16, 16, 16)

12.4. 2015:

–          HUN : CRO 3:0 (16, 13, 23)

–          SLO : HUN 3:0 (14, 13, 12)

–          SLO : CRO 3:0 (18, 9, 12)

Mednarodni turnir sedeče v Braslovčah apr 2015

Končni vrstni red:
  1. mesto SLOVENIJA
  2. mesto MADŽARSKA
  3. mesto HRVAŠKA

 

Teden dni kasneje, natančneje 18. aprila, pa se je odvilo še državno prvenstvo v odbojki sede. Sodelovale so štiri mešane ekipe iz različnih slovenskih regij. Po zelo razburljivih akcijah in tesnih rezultatih, so novi državni prvaki postali IŠD Samorastnik iz Koroške.

Državno prvenstvo v sedeči APR 2015 1

Končni vrstni red:
  1. mesto IŠD Samorastnik
  2. mesto ŠDI Ljubljana
  3. mesto MDI Goriške
  4. mesto MAXI Braslovče

Čestitke novim državnim prvakom in ostalim ekipam, ki so poskrbele za zelo razburljiv in borben turnir.

Oba turnirja je odsodila mednarodna sodnica odbojke sede, članica DOS Gorenjske, Ema Vratarič.

V prihodnjih mesecih lahko pričakujemo še turnir odbojke sede na mivki; ravno tako v Braslovčah, na katerega se lahko prijavite prav vsi ljubitelji odbojke sede.

Tisti, ki se na mivki ne vidite, pa vljudno vabljeni k spodbujanju slovenske reprezentantce na Evropsko prvenstvo, ki se bo letos odvijalo v Podčetrtku med 9. in 15. novembrom.

Več podatkov o dogajanju odbojke sede lahko najdete na njihovi FB strani Sitting Volleyball Team Slovenia.

foto: facebook stran Sitting Volleyball Team Slovenia

 

2885 ogledov skupaj 2 ogledov danes
fb-share-icon