Eva Tomec in Grega Novak v Ankari

Eva in Grega med udeleženci pripravljalnega tečaja v Luksemburgu
Eva in Grega med udeleženci pripravljalnega tečaja v Luksemburgu

Od jutri, 30.07., pa do srede, 05.08., bo v Ankari v organizaciji FIVB in turške odbojkarske zveze potekal seminar za nove mednarodne sodnike. Na ta seminar sta Odbojkarska zveza Slovenije in Zveza odbojkarskih sodnikov Slovenije prijavila dva kandidata. Eva Tomec in Grega Novak bosta tako morala najprej opraviti preizkus znanja angleškega jezika. Sledijo predavanja iz teorije in praktičen del.

V tem času bosta v Ankari potekala dva turnirja – balkansko prvenstvo za deklice in prvenstvo za mladince. Vodja seminarja bo predsednik sodniške komisije pri FIVB, g. Hassan Ahmed Mohamed iz Egipta. Za inštruktorja na tečaju je FIVB določila g. Sergeja Titova iz Rusije in ga. Zorico Bjelić iz Srbije.

Zaenkrat je prijavljenih 20 kandidatov iz različnih držav in kontinentov.

Obema slovenskima kandidatoma želimo uspešno opravljen izpit!

4237 ogledov skupaj 2 ogledov danes