Do nedelje bodo znani vsi udeleženci iz Evrope

mqs2Od jutri do nedelje bodo v Evropi potekali kvalifikacijski turnirji tretjega kroga  za udeležbo na letošnjih svetovnih prvenstvih za moške (Poljska) in ženske (Italija). V kvalifikacije za nastop na prvenstvu na Poljskem se je prijavilo 154 držav, za žensko prvenstvo pa 141 držav.

Slovenska moška reprezentanca si bo pot na Poljsko poskušala priboriti v Nišu (Srbija). Nasprotniki naših, ki igrajo v skupini “J” so še domača reprezentanca Srbija (deveta na FIVB lestvici), Portugalska (tako kot Slovenija je na 38. mestu FIVB lestvice) in Makedonija (117).

Ostale skupine: Poljska 2014

“I” – Češka (organizator, 22), Bolgarija (6), Nizozemska (31), Ciper (117)
“K” – Nemčija (organizator, 10), Estonija (42), Turčija (45), Hrvaška (52)
“L” – Francija (organizator, 16), Španija (25), Belgija (37), Belorusija (45)
“M” – Slovaška (organizator, 36), Finska (30), Grčija (52), Ukrajina (52)

Kot sodnik bo udeleženec turnirja na Slovaškem v Opavi tudi slovenski mednarodni sodnik Marko Seifried. Na prvenstvo na Poljsko so že uvrščene Brazilija, Argentina, Venezuela, Avstralija, Iran, Kitajska, Južna Koreja, Poljska, Rusija in Italija. Na prvenstvu bo nastopilo 24 reprezentanc. Branilci naslova s prvenstva v Italiji (2010) so Brazilci. Drugi so bili Kubanci, tretji pa Srbi.

FIVB_W_WCHS_2014Pri ženskah so na prvenstvo v Italiji že uvrščene Japonska, Tajska, Kitajska, Kazahstan, Brazilija, Argentina, Italija, Rusija in Nemčija. Ravno tako kot pri moških bo na prvenstvu nastopilo 24 držav. Azija in Južna Amerika sta že zaključili s kvalifikacijami. Do konca maja pa bo znanih še preostalih 15 reprezentanc iz Evrope (7), Afrike (2) in Severne in srednje Amerike (6). Branilke naslova s prvenstva na Japonskem so Rusinje. Srebrne so bile Brazilke. Tretje mesto so osvojile domačinke Japonke.

Skupine:

“I” – Turčija (organizator, 11), Romunija (38), Ukrajina (46), Ciper (110)
“J” – Azerbajdžan (organizator, 37), Srbija (7), Izrael (46), Estonija (73)
“K” – Poljska (organizator, 15), Belgija (22), Španija (42), Švica (104)
“L” – Hrvaška (organizator, 24), Nizozemska (18), Francija (40), Madžarska (46)
“M” – Bolgarija (organizator, 35), Češka (25), Belorusija (36), Slovaška (46).
 

Pri moških na svetovno prvenstvo potujejo vsi zmagovalci skupin in najboljša drugo uvrščena reprezentanca. Pri ženskah se na prvenstvo uvrstijo vse zmagovalke skupin in dve najboljši drugo uvrščeni reprezentanci.

956 ogledov skupaj 4 ogledov danes