Žreb za nadaljevanje evropskih pokalov

gamesforgiantsBerlin2015LIGA PRVAKOV:

V Luxembourgu so danes določili organizatorja zaključnih turnirjev lige prvakov pri moških in ženskah.

Najboljše štiri ekipe pri moških bo prvič gostila Nemčija. Organizator je Berlin Recycling Volleys. Max-Schmeling-Halle bo prizorišče bojev 28. in 29. marca. Izžrebani so bili tudi pari 1/12 finala:

VfB FRIEDRICHSHAFEN (GER) : Asseco Resovia RZESZOW (POL)
Tomis CONSTANTA (ROU) : Lokomotiv NOVOSIBIRSK (RUS)
JASTRZEBSKI Wegiel (POL) : Sir Safety PERUGIA (ITA)
Cucine Lube TREIA (ITA) : PGE Skra BELCHATOW (POL)
Copra Volley PIACENZA (ITA) : Zenit KAZAN (RUS)
Halkbank ANKARA (TUR) : Belogorie BELGOROD (RUS)

V lanskem finalu je naslov osvojila ruska ekipa iz Belgoroda, ki je v finalu s 3:1 premagala turški Halkbank. Omenjeni ekipi se bosta tokrat srečali že v 1/12 finala.

Organizator je že odprl spletno stran namenjeno temu dogodku (TUKAJ). Dogajanja v povezavi z zaključnim turnirjem pa lahko spremljate tudi na Facebooku (TUKAJ).

Max_Schmeling_Halle bo gostil moški final 4

Max Schmeling Halle bo gostil moški final 4

Pri ženskah bo gostiteljica turnirja ekipa Chemik Police s Poljske. Prvi vikend v aprilu se bodo tri ekipe pridružile domačinkam v boju za naslov letošnje lige prvakinj. Pari 1/12 finala:

Dinamo KAZAN (RUS) : VakifBank ISTANBUL (TUR)
DRESDNER SC (GER) : Fenerbahce Grundig ISTANBUL (TUR)
RC CANNES (FRA) : Volero ZÜRICH (SUI)
Agel PROSTEJOV (CZE) : Eczacibasi VitrA ISTANBUL (TUR)
Azeryol BAKU (AZE) : Unendo Yamamay BUSTO ARSIZIO (ITA)
Nordmeccanica PIACENZA (ITA) : Dinamo MOSCOW (RUS)

Tudi pri dekletih se bodo lanske finalistke pomerile že v prvem krogu izločilnih bojev.

Pokal CEV:

Znani so tudi pari v pokalu CEV, kamor so se poleg ekip, ki so tekmovanje pričele v tem pokalu, uvrstile tudi po štiri moške in ženske ekipe iz najkvalitetnejšega evropskega klubskega tekmovanja.

Moški:

Volley behappy2 ASSE-LENNIK (BEL) : Precura ANTWERP (BEL)
Dinamo MOSCOW (RUS) : Fenerbahce SK. ISTANBUL (TUR)
Energy T.I. Diatec TRENTINO (ITA) : Knack ROESELARE (BEL)
Zaksa KEDZIERZYN-KOZLE (POL) : CAI TERUEL (ESP)

Ženske:

Dinamo KRASNODAR (RUS) : NANTES VB (FRA)
BEZIERS VB (FRA) : Rabita BAKU (AZE)
Omichka OMSK REGION (RUS) : Galatasaray Daikin ISTANBUL (TUR)
Stiinta BACAU (ROU) : PGE Atom Trefl SOPOT (POL)

Finalni tekmi v moški in ženski konkurenci sta na sporedu 07. in 11. aprila.