Sodili smo: Prijateljski mednarodni turnir (ŽOK Triglav Kranj)

Pallavolo Alturo Trieste (foto: eurovolleyschool.eu)
Pallavolo Alturo Trieste (foto: eurovolleyschool.eu)

Tudi ta vikend nismo počivali. V soboto 13.9. 2014 je v ŠD Zlato polje v Kranju ŽOK Triglav gostil Zgornjo Gorenjsko z Jesenic in ekipo Pallavolo Altura iz Trsta, katero vodi Lorenzo Sparello – trener, ki je deloval tudi v Sloveniji.

Sparello še vedno dobro pozna slovensko odbojko, pravtako pa starejše sodnike, za katere se je pošalil, da ga imajo radi, kajti ti so mu v eni sezoni pokazali kar 13 rumenih kartonov. Tudi tokrat se je izkazalo, da je naš član Peter Končnik zelo spoštovan sodnik, saj ga je Sparello opisoval s samimi superlativi (pravtako Jureta Stegnarja).

Turnir je bil odlična priložnost za stopnjevanje sodniške forme – vse tri ekipe so prikazale nekaj atraktivnih akcij, poleg tega pa ni manjkalo situacij, ki se na uradnih tekmah kaj hitro pripetijo. Turnir sta odsodila Matjaž Kern in Daniel Atanasov.