Seja Strokovne komisije ZOSS – nekaj poudarkov

zoss-znak_aniŽe pred časom, v začetku julija, se je v Mariboru sestala Strokovna komisija Zveze odbojkarskih sodnikov Slovenije. Na www.odbojka.si je objavljen tudi zapisnik te seje.

Vseeno pa želimo izpostaviti nekaj sklepov, ki jih je komisija sprejela na svoji peti redni seji.

Najprej naj zapišemo, da je komisija podprla kandidaturo Petra Končnika za člana evropske sodniške komisije. Hkrati pa je uradno kandidat za odhod na seminar za nove mednarodne sodnike v letu 2016 postal Daniel Atanasov. Oba omenjena sta člana Društva odbojkarskih sodnikov Gorenjske. Poleg Atanasova je kandidatka še Mojca Tovornik.

Peter Končnik, kandidat za člana ERC CEV

Daniel Atanasov

Daniel Atanasov je uradno kandidat ZOSS za seminar za nove mednarodne sodnike v letu 2016.

Komisija je razpravljala tudi o novih pravilih, ki bodo z novo tekmovalno sezono v veljavi tudi v Sloveniji. Naj poudarimo, da je komisija tudi določila rok (20. avgust) do katerega je potrebno na komisijo nasloviti vsa morebitna vprašanja za razpravo na licenčnih seminarjih.

Nekaj bistvenih izvlečkov iz zapisnika (povezava do celotnega se nahaja na dnu):

• obvezni licenčni seminar bo 12. septembra v organizaciji Društva odbojkarskih sodnikov Koper. Seminar bo skupen za listo “A” in “B”,
  • posvet kontrolorjev bo v tednu pred licenčnim seminarjem,
  • licenčni seminar po društvih mora biti izpeljan do 28. septembra,
  • elektronsko testiranje bodo morali sodniki opraviti pred pričetkom prvenstva,
  • v septembru mora biti tudi izpeljan seminar za sodnike mini in male odbojke,
  • sodnikom začetnikom se ta status odobri za obdobje štirih let (do sedaj dve leti),
  • v januarju bo organiziran še en obvezen licenčni seminar.

TUKAJ si lahko ogledate zapisnik.

Najbolj brano v zadnjih 30 dneh

Sorry. No data so far.