Posočje poplavilo Slovenijo…

Sodnik sodniku sodnik
Sodnik sodniku sodnik

Na šestem, sedaj lahko že rečemo tradicionalnem, srečanju v Žirovnici so se tokrat prvič zbrale ekipe vseh devetih področnih sodniških organizacij. Po uvodnem predtekmovalnem delu, ki je potekal v Žirovnici in Radovljici, so ekipe odigrale vroče zaključne dvoboje v dvorani Pod Stolom. Okoli 100 udeležencev je prikazalo raznoliko igro, polno presenetljivih potez, tako za nasprotnike kot za soigralce. Med drugim je v finalu točko z blokom dosegel libero ekipe DOS Gorenjske, a to ni opazil niti sodnik niti nasprotna ekipa. Pa tudi njemu se je zdelo čudno…  Rezultate si lahko ogledate tukaj.

Turnir sta s prvim piskom pričela Nataša Zadnik v Žirovnici in Danilo Dajčman v Radovljici. Po končanem prvem delu je sledila uradna otvoritev, kjer je vse prisotne pozdravila predsednica ZOSS Jana Prešeren, predsednik DOS Gorenjske Brane Hrovat in Peter Končnik, ki je v odsotnosti staroste slovenske odbojke, Viktorja Krevsla, prebral nekaj njegovi izbranih misli.

V okviru turnirja je potekal tudi sestanek strokovne komisije, kjer je bilo sprejeto kar nekaj pomembnih odločitev.

Še nekaj poudarkov s turnirja:

– MVP moški: Dalibor Tomič
– MVP ženske: Eva Tomec
– fair play: DOS Koper (skupinska nagrada)
– Ema Tračarič je izvedela nov hud trač
– Nejc Klinar je organiziral vse sam in je tudi kriv za vse napake
– Danilo Dajčman je odsodil največ tekem in ni bil za to nič nagrajen
– Blaž Markelj je dobil 56 točk v Mercatorju, za šoferje posameznih ekip še zbiramo podatke na policiji
– člani DOS Gorenjska – ob 09:30 je pospravljanje na prostoru zaključne prireditve
– za vse, ki ste spregledali zadnjo alinejo : člani DOS Gorenjska – ob 09:30 je pospravljanje na prostoru zaključne prireditve
– v finalu so nastopili DOS Gorenjska, DOS Posočje in DOS Koper

DOS Koper v finalu!
DOS Koper v finalu!

IMG_0361

 

 

Za konec pa še licitiramo del športne opreme, ki je bila pozabljena v dvorani. Lastnik naj se javi, če mu glede na številko ni preveč nerodno. Body mass index pa to… Brisačo, ki jo je pozabilo dekle v moški garderobi, smo uspešno oddali.

 

Vrstni red:

1. DOS Posočje (prvi v vseh pogledih)
2. DOS Gorenjska (prednost domačega igrišča)
3. DOS Maribor (pobrali vrečo z nagradami, zakaj bi se boril za 1. mesto, če je nagrada ista?)
4. DOS Dolenjska (imeli MVP žensko, ki ni imela podpore v moških)
5. DOS Ljubljana (do Kočevja je daleč, pa so prej zaključili turnir)
6. DOS Pomurje (bojda smo jim spremenili sistem tekmovanja in so izgubili ritem. Spet.)
7. DOS Koroška (Skudnika spet ni bilo…)
8. DOS Koper (presenetljivo predzadnje mesto)
9. DOS Žalec (sploh ne vemo kdo je igral, ker so se nabirali čez cel dan. Pač dežela hmelja.)
 

Finalno tekmo je odsodil Robert Gruškovnjak, ki ni nasedel na pritiske in prijaznost domačinov.

lobiranje pred tekmo. Neuspešno
Lobiranje pred tekmo. Neuspešno