Oktobra se prične deveta izvedba srednje evropske lige – MEVZA

mevza_logoV sredini oktobra se bo pričela deveta izvedba tekmovanja za srednjeevropske klube.

V letošnjem tekmovanju bodo nastopile ekipe iz Avstrije, Slovaške, Madžarske in Slovenije. Pri moških bo sodelovalo sedem ekip, pri ženskah pa osem. Tekmovanje bo letos še dodatno okrnjeno, saj so se nastopu v MEVZI odpovedale ekipe iz Hrvaške. Poleg tega pri moških ne bo ekipe Innsbrucka in drugega predstavnika Slovenije – Calcit Volleya iz Kamnika. Avstrijci so v tekmovanje namesto Tirola iz Innsbrucka prijavili tretje uvrščeno ekipo lanske sezone –   VC Amstetten Hypo NO. 

Branilci naslova pri moških so odbojkarji ACH Volleya, pri ženskah pa Nova KBM Branik Maribor.

Pri moških ima Slovenija pet zmag (5 x ACH Volley), Avstrija pa tri (2 x Innsbruck in 1 x AON HotVolleys z Dunaja). Pri ženskah je do sedaj naslov osvojilo pet različnih ekip. Trikrat so bile najboljše odbojkarice iz Maribora, dvakrat igralke slovaške Senice, po enkrat so zmagale VK Modřanská PROSTĚJOV (CZE), ŽOK Rijeka (HRV) in HIT Nova Gorica.