Odbojka na snegu? Seveda. V Kranjski gori že drugo leto zapored

Ema Vratarič v tipični sodniški opremi za sojenje odbojke na snegu (foto: extrem)
Ema Vratarič v tipični sodniški opremi za sojenje odbojke na snegu (foto: extrem)

V soboto, 20.2.2016, smo bili že drugo leto zapored priča zelo atraktivni obliki odbojke, in sicer odbojki na snegu. Tudi letos je bilo prijavljenih 16 moških ekip, novost pa je bila eksibicijska tekma sester Fabjan proti napovedovalkama Radia Hit Center. Sestri sta zmagali v napeti tekmi z 2:0 (20:18, 16:14). Tudi pri fantih smo videli kar nekaj napetih tekem, vrhunskih akcij in kakšne atraktivne odboje z nogo ali glavo. Prvaka Snowvolleya v Kranjski gori sta Zemljak/Plahutnik, drugo mesto sta zasedla Kristan/Matijašević, tretje mesto pa je šlo navezi Ribič/Čuk. Turnir sta poleg Boštjana Gärtnerja sodila tudi dva sodnika DOS Gorenjske, Ema Vratarič in Matjaž Hafnar.

Vsi, ki ste letos to športno obarvano zimsko pravljico v Kranjski gori zamudili, vabljeni naslednje leto, ko bo turnir postal mednarodni; vabljeni bodo namreč tudi igralci iz sosednje Italije, Avstrije, Hrvaške in Madžarske.