Na Tajskem v boju za 9. do 16. mesto ob 13h z Grčijo

141928_A025Naše kadetinje danes nadaljujejo boje na svetovnem prvenstvu na Tajskem s tekmo proti Grčiji.

Grkinje so na zadnjem evropskem prvenstvu osvojila 5. mesto. Z našimi so se takrat pomerile dvakrat, prvič v skupinskem delu tekmovanja, drugič pa   ravno v tekmi za končno 5. mesto. Obakrat so bile tesno s 3:2 uspešnejše igralke Grčije. Torej se nam tudi danes obeta zanimiv dvoboj med dvema evropskima ekipama.

Grkinje so na svetovnem prvenstvu do sedaj enkrat zmagale, štirikrat pa so morala priznati premoč nasprotnicam. Njihova najučinkovitejša igralka na prvenstvu je Vasilantonaki Anthi z 82 točkami v petih tekmah. Hkrati je ta igralka na visokem četrtem mestu med najboljšimi izvajalkami začetnega udarca.

Zmagovalke oziroma poraženke se bodo v nadaljevanju pomerile z zmagovalkami oziroma poraženkami iz para Turčija : Tajska.