Kvalifikacijski turnir za člansko evropsko prvenstvo 2015

ozsHitro se približuje drugi kvalifikacijski turnir skupine “A” za moško člansko evropsko prvenstvo 2015, ki bo prihodnje leto potekalo v Bolgariji in Italiji.

Slovenska ekipa bo ta konec tedna odigrala prvi turnir, ki bo potekal na Poljskem. “Povratni” turnir, ki bo dal končnega zmagovalca te skupine, ki se bo direktno uvrstil na evropsko prvenstvo 2015,  bo odigran v Sloveniji, natančneje v Ljubljani v dvorani Stožice. Drugo uvrščena ekipa bo morala v dodatne kvalifikacije, ki bodo aprila 2015. Tam se bo drugi iz skupine “A” pomeril z drugim iz skupine “B”, kjer bodo nastopile reprezentance Finske, Portugalske, Moldavije in Avstrije.  V upanju, da bo slovenska reprezentanca imela na domačem terenu čim večjo podporo, je Slovenska odbojkarska zveza organizirala nekaj akcij. Med drugim je posameznemu sodniškemu društvu namenila deset brezplačnih dnevnih vstopnic.

Razpored tekem

23.5.2014

SLOVENIJA : POLJSKA ob 17.00 uri

23.5.2014

LATVIJA : MAKEDONIJA ob 20.00 uri

24.5.2014

SLOVENIJA : MAKEDONIJA ob 16.00 uri

24.5.2014

POLJSKA : LATVIJA ob 19.00 uri

25.5.2015

MAKEDONIJA : POLJSKA ob 16.00 uri

25.5.2014

SLOVENIJA : LATVIJA ob 19.00 uri

Vsi zainteresirani člani DOS Gorenjska naj svoje želje izrazijo na nejc.klinar@drustvo-dosgor.si do 18.5.2014! Ob prošnji navedite datum, ko bi si radi ogledali tekme v Ljubljani. Vse ostale pa obveščamo, da so dnevne vstopnice (za obe srečanji) po 5 €. Nakup je možen pred dvorano ali preko te povezave.

Tekme v Stožicah bodo sodili: DELIKOSTIDIS Sotirios (Grčija), CRISTEA Nicolae (Romunija), CAMBRE Win (Belgija) in HUSEJNOVIĆ Jasmin (BiH).