FIVB določil tudi sodnice in sodnike za zaključne turnirje Velike nagrade FIVB

Brazilke so branilke naslova iz leta 2014
Brazilke so branilke naslova iz leta 2014

S prvo tekmo med Mehiko in Kolumbijo se bo konec junija pričela tudi letošnja izvedba Velike nagrade FIVB (FIVB Grand Prix). Po podobnem modelu kot moški kolegi se bodo tudi dekleta konec julija pomerila na zaključnih turnirjih posameznih skupin. FIVB je že določila sodnike, ki bodo letos del teh spektaklov v ZDA, na Poljskem in v Avstraliji.

Skupina 3 bo igrala zaključni turnir od 10. do 12. julija v Avstraliji. V Canberro se po olimpijskih igrah 2000 zopet vrača veliko tekmovanje. Skupina 2 bo v Lubinu na Poljskem imela zaključni turnir za vstopnico v najelitnejšo skupino, ki bo letos imela zaključni turnir v ZDA, in sicer v odbojkarski NCAA meki Omahi.

Century Link Centre Omaha bo gostil boje za prvakinje

Sodniki, ki bodo delili pravico na omenjenih turnirjih, so:

SKUPINA 1: ZDA (Omaha) – 22.07.-26.07.2015

BOUDAYA Taoufik (Tunizija)
YENER Aziz (Turčija)
RODRIGUEZ Jativa Susana Maria (Španija)
KANG Joo-Hee (j. Koreja)
ESPICALSKI Rogerio (Brazilija)
RENE Karina Noemi (Argentina)
SKUPINA 2: POLJSKA (Lublin) - 31.07.-02.08.2015
ZAHORCOVA Karin (Češka)
DI GIACOMO Arturo (Belgija)
NEDERHOED Jacobus (Nizozemska)
WANG Ziling (Kitajska)

SKUPINA 3 : AVSTRALIJA (Canberra) - 10.07.-12.07.2015
LEE Heung Fai (Hong Kong)
GRADINSKI Goran (Srbija)
CULL Kevin (ZDA)
CACADOR Anderson (Brazilija)