Eva Tomec na Nizozemskem, Markelj Blaž v Bolgariji

Ta teden sta dva slovenska mednarodna sodnik sodila tekme evropskih pokalov. Eva Tomec je bila prva sodnica na tekmi pokala CEV na Nizozemskem, kjer je bila Eva Mori pred 800 gledalci s svojo francosko ekipo uspesnejša od domačink. Z zmago 3:0 se je njena ekipa uvrstila v naslednji krog. Eva je sodila skupaj s ciprskim sodnikom Christosom Maifshosiom.

Blaž Markelj, član DOS Gorenjska, je v drugem krogu lige prvakinj v Plovdivu sodil balkanski derbi. Kot drugi sodnik je pred 3800 gledalci sodil tekmo med Maritzo Plovdiv in Vizuro. Uspešnejse so bile gostje iz Srbije, ki so po dveh urah boja slavile s 3:1.