Na Evropskem prvenstvu za ženske v Nemčiji in Švici nas bosta predstavljala gorenjski sodnik in delegat

eurovolley2013_women_swiss_germ_215Od 6. do 14. septembra se bo na petih prizoriščih v Nemčiji (4) in Švici (1) odvijalo Evropsko prvenstvo za ženske, kamor se žal slovenske članske reprezentantke niso uvrstile.

Kljub temu imamo Slovenci dva predstavnika na tekmovanju – Peter Končnik bo v vlogi sodniškega delegata, Blaž Markelj pa v vlogi sodnika. Naj dodamo še, da bo Sebastjan Mavrič, statistik pri Luki Koper, na tem prvenstvu pomagal hrvaški izbrani vrsti.

Markelj bo tako sodil tekme skupine A v sloviti dvorani GERRY WEBER STADION, ki sprejme do 12.000 gledalcev. Pričakovati je, da bo na tekmi Nemčija proti Turčiji dvorana polna glasnih navijačev, saj gre za 10. in 7. reprezentanco sveta, obenem pa v Nemčiji živi veliko število Turkov. V skupini sta še Nizozemska in Španija.

Končnik, sodniški delegat in član ERC, bo na tekmovanju skrbel, da bo izvedba na najvišjem nivoju.

Želimo jima uspešno opravljeno delo in veliko pozitivnih izkušenj!


GERRY WEBER STADION, Halle/Westphalia
GERRY WEBER STADION, Halle/Westphalia

 

Blaž Markelj, mednarodni sodnik
Blaž Markelj, mednarodni sodnik
Peter Končnik, delegat
Peter Končnik, sodniški delegat