Dan ena – uspeh Slovencev

enaPrvi tekmovalni dan je za nami. Uspeh Slovenije proti Katarju, ki se je izkazal za neugodnega nasprotnika, bo šel v zgodovino slovenske odbojke kot prva zmaga v elitnem tekmovanju pod okriljem FIVB.

Dan se je za sodnike začel s sestankom na katerem smo opravili razgovor o protokolu na tekmah, se dogovorili o nekaterih smernicah sojenja na tem turnirju in na koncu izvedeli še  nominacije za tekme prvega dne.

V dvorano smo se odpravili precej zgodaj, saj dan prej ni bilo praktičnega dela. Čeprav se je prva tekma pičela ob 16:30, smo se že ob 14:00 zbrali pred hotelom in krenili v Stožice. Zadnji pregled dvorane, navodila pobiralcem žog in brisalcem poda,

Sodniški zbor FIVB pred prvo tekmo svetovne lige v Sloveniji
Sodniški zbor FIVB pred prvo tekmo svetovne lige v Sloveniji

Tekmi sta minila z manjšimi zapleti, a po koncu prvega dneva lahko zapišemo, da sta zmagali boljši ekipi. Jutri (sobota) pričakujemo nova dva izenačena dvoboja. Še vedno pa velja poziv, da si ogledate tekmo v soboto ali (in) nedeljo v živo.

Posnetek prve tekme Slovnije si lahko ogledate TUKAJ.