Ankara in Baku gostitelja zaključnih turnirjev lige prvakov

stara_odbojkarska_zogaHalkbank Ankara in Rabita Baku bosta kluba gostitelja zaključnega turnirja četverice v moški in ženski konkurenci v Denizbank Ligi prvakov v letu 2014. Turčija, ki v zadnjem času organizira veliko svetovnih in evropskih tekmovanj, bo tokrat prvič gostiteljica zaključka moške lige prvakov. Žreb, ki tokrat ni bil zanimiv za slovenske klube, je določil pare 1/12 finala obeh tekmovanj. Tekme 1/12 finala bodo na sporedu že 14. – 16. januarja, povratne tekme pa teden dni kasneje.

Najprej so izžrebali pare ženskega dela, pri katerih bo finalni turnir 15. in 16. marca v Kristalni dvorani v Bakuju. Dvorana sprejme kar 25.000 gledalcev.

Kristalna dvorana v Bakuju

Ekipa Dragutina Baltića se bo pomerila z italijanskimi predstavnicami iz Piacenze. Pari so:

Prosecco Doc-Imoco CONEGLIANO (ITA) : Omichka OMSK REGION (RUS);
Atom Trefl SOPOT (POL) : Eczacibasi VitrA ISTANBUL (TUR);
RC CANNES (FRA) : Galatasaray Daikin ISTANBUL (TUR);
Igtisadchi BAKU (AZE) : VakifBank ISTANBUL (TUR);
Dinamo MOSCOW (RUS) : Dinamo KAZAN (RUS);
Volero ZÜRICH (ŠVI) : RebecchiNMeccanica PIACENZA (ITA)

Alen Pajenk bo s svojo ekipo najprej gostoval v Franciji pri Tours VB. Finalni turnir bo teden dni za ženskim finalom, 22. in 23. marca. Pari moškega dela 1/12 finala so:

BERLIN Recycling Volleys (GER) : Zenit KAZAN (RUS);
Lube Banca Marche MACERATA (ITA) : Copra Elior PIACENZA (ITA);
TOURS VB (FRA) : JASTRZEBSKI Wegiel (POL);
Asseco Resovia RZESZOW (POL) : Knack ROESELARE (BEL);
Noliko MAASEIK (BEL) : Diatec TRENTINO (ITA);
Budvanska Rivijera BUDVA (MNE) : Belogorie BELGOROD (RUS)

Delegacije sodnikov za zaključne boje lahko pričakujemo v naslednjih dneh.